6 maj 2013

Ruszyła miniliga gry w Baśkę

zdjęcie: Ruszyła miniliga gry w Baśkę / fot. Gra w karty nadala ma wielu zwolenników, jak widać - również w Chełmży (zdj. pobrano z Wikimedia Commos, autor:  	Johnny Blood)
fot. Gra w karty nadala ma wielu zwolenników, jak widać - również w Chełmży (zdj. pobrano z Wikimedia Commos, autor: Johnny Blood)
W Chełmżyńskim Ośrodku Kultury została zainaugurowana Miniliga gry w Baśkę. Pierwszy turniej odbył się w dniu 27.04., o godz. 12, w sali ChOK.

Na starcie stanęło 13 graczy z Chełmży, Torunia oraz gość z Kaszub. Uczestnicy spotkania zapoznali się z regulaminem gry i ustalili terminarz kolejnych turniejów (raz w miesiącu, w soboty z wyłączeniem m-ca lipca i sierpnia).

Otwarcia Miniligi dokonał V-ce Starosta Toruński, Dariusz Meller, który zapewnił o ufundowaniu Pucharu dla laureata całego cyklu spotkań. Burmistrz Chełmży, Jerzy Czerwiński również będzie fundatorem kolejnego Pucharu dla Zwycięzcy Turnieju.

Zakończenie sezonu zaplanowano w miesiącu grudniu 2013 r., a w inauguracyjnych rozgrywkach I miejsce zajął Lech Orłowski, II – Henryk Zatorski a III miejsce uzyskał – Jerzy Pianowski, i to oni prowadzą na razie w klasyfikacji generalnej.

Przed nami jeszcze kilka turniejów, na które, główny organizator - Chełmżyński Ośrodek Kultury - serdecznie zaprasza liczne grono osób grających w Baśkę, w naszym mieście jak i z okolic Chełmży.

Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, nawet z całego kraju. Regulamin gry w Baśkę znajduje się na stronie internetowej ChOK-u tj. www:chokus.wordpress.com. Informacji udziela również biuro ChOK pod nr telefonu 56 675 61 15,  530 821 714. Zapraszamy graczy do wspólnych spotkań we wtorki od godz. 15 – 19, w ramach sekcji gier karcianych (Tysiąc parami i popularna Baśka), która działa w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury od kilku lat i zrzesza 18 uczestników. Już teraz zapraszamy na kolejny turniej w sobotę 25.05.br. o godz. 12, do sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury.

* źródło: UM Chełmża.

2024-11-08 19:00