Pełna szczęścia mobilna wystawa na Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego

zdjęcie: Pełna szczęścia mobilna wystawa na Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego / fot. Nadesłane/ Christine Wong Yap
fot. Nadesłane/ Christine Wong Yap
W ramach „poruszającej się” wystawy zaprezentujemy w dniach 2-8 czerwca w mniejszych i większych miejscowościach regionu (Toruń, Bydgoszcz, Włocławek, Inowrocław, Chełmno, Golub-Dobrzyń) 10 prac autorstwa 5 międzynarodowych artystów. Grupa artystyczna Galeria Rusz (Joanna Górska i Rafał Góralski) zaprosiła do udziału w projekcie trzy amerykańskie artystki: Susan O'Malley, Christine Wong Yap i Leah Rosenberg. Do prezentacji prac wykorzystamy jeżdżąc ebilbordy, na których zwykle pokazywane są reklamy. Będzie to niespotykany objazd Obrazów Pełnych Szczęścia.

Polacy nie są optymistami, wszystko widzą raczej czarno. Wynika to z naszej skomplikowanej historii. Takie nastawienie do rzeczywistości utrudnia rozwój, bycie zadowolonym i szczęśliwym. Dlatego chcemy sprowokować mieszkańców regionu, w którym mieszkamy, by trochę inaczej – bardziej pozytywnie spojrzeli na siebie i na miejsce, w którym żyją, by poczuli się jak u siebie i chętniej podejmowali działania w celu ulepszenia siebie, relacji z innymi, jak i otoczenia.

Wystawa ma zachęcić mieszkańców, by świadomie dostrzegli swoje miejsce zamieszkania i ukazać je w nowy, pozytywny sposób - jako miejsce, w którym warto mieszkać, pracować, działać, żyć. Poprzez prezentowane prace będziemy zachęcać odbiorców do zastanowienia się i wspólnego działania na rzecz miejsca, w którym żyjemy. Będziemy tym samym jednoczyć mieszkańców regionu, budując w nich poczucie wspólnoty.

Wystawie będą towarzyszyły warsztaty bilbordowe z dziećmi i młodzieżą. Zostaną one przeprowadzone w małych miejscowościach naszego województwa: Obrowie, Węgiersku, Lisewie i Gałczewie. Warsztaty poprowadzą artyści z Galerii Rusz (Joanna Górska i Rafał Góralski). Prace dzieci będą prezentowane na mobilnym bilbordzie wraz z jeżdżącą wystawą. Będzie to niepowtarzalna okazja, by usłyszeć głos najmłodszych mieszkańców naszego województwa.

Partnerami projektu są:
Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie
Gminne Gimnazjum w Lisewie
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Obrowie
Szkoła Podstawowa im. Józefa Sołtykiewicza w Węgiersku

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.