12 grudzień 2011

Chełmża: bulwar jak nowy

zdjęcie: Chełmża: bulwar jak nowy / fot. UM Chełmża, M. Seroczyński
fot. UM Chełmża, M. Seroczyński
Zakończył się pierwszy etap kompleksowej rewitalizacji strefy śródmiejskiej Chełmży, który objął część miasta nad jeziorem Chełmżyńskim od ulicy Tumskiej do Toruńskiej.Uroczystość zakończenia realizacji projektu odbyła się 9 grudnia.
Władze Chełmży otrzymały wsparcie na realizację inwestycji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawskiego. Wartość dofinansowania to 3,2 miliona złotych. Realizacja przedsięwzięcia objęła wymianę nawierzchni ulic i chodników, w pobliżu plaży miejskiej powstał amfiteatr, a na odnowionym i przebudowanym Bulwarze 1000-lecia skate park. Na całej długości bulwaru została wydzielona ścieżka rowerowa. Przedsięwzięcie objęło także umocnienie brzegu jeziora, modernizację oświetlenia oraz rozbudowę kanalizacji deszczowej.

W uroczystości otwarcia nowej inwestycji udział wzięli radni miejscy oraz burmistrz Jerzy Czerwiński, który razem z wykonawcą Piotrem Góranowskim i wicemarszałkiem Dariuszem Kurzawą dokonał tradycyjnego przecięcia wstęgi. Bulwar poświęcił ks. proboszcz Krzysztof Badowski.

Źródło: UM Chełmża

2024-11-08 19:00