10 sierpień 2022

Najwięcej wypadków na al. Jana Pawła II i w Alejach Jerozolimskich

zdjęcie: Najwięcej wypadków na al. Jana Pawła II i w Alejach Jerozolimskich / fot. PAP
fot. PAP
Od początku roku do największej liczby wypadków drogowych w Warszawie doszło na al. Jana Pawła II i w Alejach Jerozolimskich - wynika ze statystyk stołecznej policji. Między styczniem a majem 2022 roku na obu tych ulicach doszło do łącznie 13 wypadków, w których rannych zostało 13 osób.
REKLAMA

Według statystyk Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji na ulicach Warszawy w tym roku od stycznia do maja doszło do 274 wypadków drogowych. To o 74 więcej niż w tym samym okresie w 2021 roku. Większość - 256 wypadków - spowodowana była przez kierujących, a w 15 zawinili piesi.

W wyniku tych wypadków 14 osób zginęło, a 291 zostało rannych. Najwięcej poszkodowanych jest wśród osób w wieku od 25 do 39 lat.

Stołeczni policjanci wskazali też najbardziej niebezpieczne skrzyżowania w Warszawie. Na skrzyżowaniu al. Wilanowskiej z ul. Rodziny Hiszpańskich doszło do jednego wypadku, w którym zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne. Do jednego wypadku z jedną ofiarą śmiertelną doszło też na skrzyżowaniach Białostockiej i Brzeskiej oraz Rembielińskiej i Bartnicznej.

Najczęstszą przyczyną wypadków na warszawskich ulicach było nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych (58) i niedostosowanie prędkości do warunków ruchu (43).

Najwięcej wypadków w podanym okresie miało miejsce w czwartki (49), a najmniej w soboty (25) i niedziele (26) - informuje Wydział Ruchu Drogowego KSP. (PAP)

Autorka: Magda Piasecka

pias/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Chełmża
9°C
wschód słońca: 06:36
zachód słońca: 18:37
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chełmży

kiedy
2022-10-15 19:00
miejsce
Cuma Klub, Chełmża, Bydgoska 7
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-22 18:00
miejsce
Chełmżyński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany