22 czerwiec 2022

Od początku kwietnia utonęło sto osób

zdjęcie: Od początku kwietnia utonęło sto osób / fot. PAP
fot. PAP
Od początku kwietnia utopiło sie w Polsce już sto osób. We wtorek pod wodą śmierć znalazły 4 osoby, w tym dwóch nastolatków.
REKLAMA

Wczoraj utonęły 4 osoby w województwach: dwie osoby mazowieckim – w Górze Kalwarii, lubelskim – w Łubkach i podkarpackim – w Głowience – podało w środę w lakonicznym komunikacie Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Dodało, że od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała 100 utonięć.

We wtorek wieczorem k. Góry Kalwarii odnaleziono ciała dwóch chłopców, którzy utopili się w Wiśle. Poszukiwania trwały od niedzieli.

Według wstępnych danych policji, w upalną niedzielę 19 czerwca, utonęło w Polsce dziewięć osób - to najwyższa dzienna liczba takich wypadków w czerwcu.

RCB apeluje na Twitterze, aby nigdy nie wchodzić do wody po wypiciu alkoholu, pływać tylko w wyznaczonych miejscach, stosować się do poleceń ratownika.

Przypomina też inne zasady bezpieczeństwa nad wodą. "Nie wbiegaj rozgrzany do wody, nie wypływaj na materacu daleko do brzegu, nie wchodź do wody po posiłku, nie skacz do wody w nieznanych miejscach, załóż kapok na łódce, kajaku i rowerze wodnym" - podkreśla RCB. (PAP)

wnk/ ok/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Chełmża
9°C
wschód słońca: 06:36
zachód słońca: 18:37
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chełmży

kiedy
2022-10-15 19:00
miejsce
Cuma Klub, Chełmża, Bydgoska 7
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-22 18:00
miejsce
Chełmżyński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany