8 styczeń 2024

zdjęcie: Obserwowana aktywność rosyjskiego lotnictwa atakującego Ukrainę; uruchomione wszystkie niezbędne procedury / fot. PAP
Od kilku godzin obserwowana jest zintensyfikowana aktywność rosyjskiego lotnictwa związana z atakiem na Ukrainę; wszystkie niezbędne procedur ws. bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej zostały uruchomione, a sytuacja jest monitorowana - poinformowało w poniedziałek rano Dowództwo Operacyjne RSZ.

W poniedziałek nad ranem miał miejsce kolejny duży atak rakietowy Rosji na Ukrainę; Rosjanie zaatakowali kilka regionów, a w całym kraju ogłoszono alarm przeciwlotniczy. Przedstawiciele władz wojskowych w Krzywym Rogu, Zaporożu, Charkowie, Dnieprze i Chmielnickim podali, że ich miasta są pod "zmasowanym" ostrzałem.

Do sytuacji odniosło się w poniedziałek po godz. 7 rano Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych w komunikacie na portalu X (d. Twitterze). "Informujemy, że od kilku godzin obserwowana jest zintensyfikowana aktywność lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej, która związana jest wykonaniem uderzeń rakietowych na cele zlokalizowane na terytorium Ukrainy" - czytamy.

Jak zapewnia DORSZ, uruchomione zostały wszystkie niezbędne procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej, a sytuacja jest monitorowana na bieżąco.(PAP)

autor: Mikołaj Małecki

mml/ sdd/