Społeczne artykuł sponsorowany
23 grudzień 2021

Wolontariat Pracowniczy Henkel Polska rośnie w siłę

zdjęcie: Wolontariat Pracowniczy Henkel Polska rośnie w siłę / fot. nadeslane
fot. nadeslane
Grudzień to miesiąc podsumowań, refleksji, a zarazem skupienia się na drugim człowieku. To czas, kiedy wielu wolontariuszy bezinteresownie angażuje się w inicjatywy na rzecz innych, dzieląc się swoją dobrocią. Dlatego też warto im podziękować i jednocześnie podkreślić wagę i zasięg ich działań. Firma Henkel od 22 lat wspiera swoich pracowników, zarówno tych czynnych zawodowo jak i emerytowanych, w ich działaniach prospołecznych w ramach programu wolontariatu pracowniczego MIT ("Make an Impact on Tomorrow"). Program ten jest aktywnie realizowany również w Polsce. Firma podsumowała, że od 2020 r. polscy pracownicy złożyli 336 projektów na rzecz lokalnych społeczności na łączną kwotę ponad 3,9 mln złotych.
W Henkel Polska wolontariat pracowniczy funkcjonuje od 2001, i z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Fundamentem programu MIT jest wspieranie pracowników Henkla w ich zaangażowaniu na rzecz lokalnych społeczności. Firma udziela nie tylko wsparcia finansowego i rzeczowego, ale również pomaga pracownikom wygospodarować czas na działania kierowane na rzecz potrzebujących, udzielając im dodatkowego płatnego urlopu.

Projekty mogą zgłaszać wszyscy obecni i emerytowani pracownicy firmy. Od początku 2020 r. pracownicy firmy Henkel złożyli 336 projektów wolontariackich na łączną sumę ponad 3,9 mln. złotych.

Wolontariat jest kluczowym elementem kultury Henkla i niezwykle się cieszę, gdy widzę jak hojnie pracownicy Henkla poświęcają swój czas, aby pomóc potrzebującym. Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że pracownicy tak chętnie zgłaszają projekty, które trafiają następnie do potrzebujących i lokalnych społeczności. Dlatego też, z okazji nadchodzących Świąt, chciałabym życzyć wszystkim kolejnych projektów wspierających społeczności wokół nas i potrzebujących, a przede wszystkim podziękować za otwarcie serc, zaangażowanie i dzielenie się swoim czasem – powiedziała Karolina Szmidt,
Prezes Zarządu Henkel Polska oraz dyrektor działu HR w Polsce i w regionie North-East Europe.

Wśród wiodących obszarów wsparcia Programu Wolontariatu Pracowniczego były te dotyczące edukacji, ochrony zdrowia, kultury, ekologii i sportu. Projekty były skierowane przede wszystkim do społeczności lokalnych z otoczenia zakładów Henkla.

Wolontariat jest dla mnie wyrazem troski o innych, dostrzeganiem potrzeb innych ludzi. Mam ogromną satysfakcję z tego, że w ostatnich latach podjąłem się organizacji kilku znaczących projektów na rzecz naszej społeczności lokalnej. Te inicjatywy to m.in. zakup sprzętu sportowego dla Klubu Zapaśniczego Dąb w Brzeźnicy i ubrań ochronnych dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnicy czy doposażenie szkół i przedszkoli w Grzegorzowicach i Brzeźnicy oraz placu zabaw w Łubowicach. Poprzez zaangażowanie w wolontariat wiem, że swoją społeczną działalnością przyczyniłem się zarówno do uatrakcyjnienia procesu edukacji dzieci i młodzieży, jak i poprawienia bezpieczeństwa pracy strażaków. Cieszę się z realizacji każdego projektu, a myśl, że moja firma, przy wspólnym zaangażowaniu wielu osób, wniosła tyle dobrego w życie mieszkańców mojej i sąsiednich miejscowości, sprawia mi wiele satysfakcji. Wierzę w to, że w ideę wolontariatu będą włączać się kolejne osoby. Warto pomagać, bo obok satysfakcji życie nabiera dodatkowego sensu - powiedział Adam Porwal, menedżer działu inwestycji w zakładzie Henkla w Raciborzu.

W ramach Programu Wolontariatu Pracowniczego, firma Henkel tylko w 2020 r przekazała. dodatkowo w formie darowizny środki piorące i czystości oraz kosmetyki o łącznej wartości niemal 2 mln złotych. Środki te stanowiły wsparcie na rzecz walki z pandemią COVID-19. Trafiły one między innymi do szpitali i placówek medycznych położonych w całej Polsce, głównie w województwie śląskim, ale też w Warszawie, Wołominie, Poznaniu i Kędzierzynie-Koźlu.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Chełmża
9.8°C
wschód słońca: 06:36
zachód słońca: 18:37
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chełmży

kiedy
2022-10-15 19:00
miejsce
Cuma Klub, Chełmża, Bydgoska 7
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-22 18:00
miejsce
Chełmżyński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany