patronat medialny

Blisko dwa tysiące uczestników weżmie udział w akcji Dzień Sportu na Orliku 2022

fot. nadesłane
Blisko dwa tysiące uczestników weźmie udział w tegorocznej edycji „Dzień Sportu na Orliku 2022”. Na boiskach w piętnastu województwach we wrześniu odbywają się eventy sportowe dla dzieci i młodzieży, dorosłych oraz seniorów. Celem wydarzenia jest zachęcenie Polaków, bez względu na wiek do aktywnego spędzania czasu wolnego. Ambasadorem akcji jest mistrzyni olimpijska w wioślarstwie Magdalena Fularczyk-Kozłowska.

Główna idea imprezy przewiduje integrację pokoleniową poprzez sport – mówi Rafał Wosik, prezes Fundacji Orły Sportu, która jest organizatorem cyklu.

„Dzień Sportu na Orliku 2022” rozpoczął się 17 września i potrwa do końca miesiąca w piętnastu lokalizacjach. Podczas imprez przeprowadzane będą profesjonalne rozgrzewki, a w zaproponowanych konkurencjach sprawnościowych udział wezmą wszyscy uczestnicy podzieleni na drużyny. Miłośnicy sportu będą rywalizować m.in. w siatkówce, piłce nożnej, koszykówce, badmintonie, palancie, unihokeju, mullky oraz konkurencjach międzypokoleniowych z serii „gry i zabawy naszych dziadków”. Pojawi się również stanowisko innowacyjnych zmagań sportowych. Zwieńczeniem każdego „Dnia Sportu na Orliku 2022” będzie mecz drużyn międzypokoleniowych w dyscyplinie zespołowej.

To będzie prawdziwa sportowa feta dla każdego. Podczas imprez zaprezentują się lokalne kluby sportowe. Liczymy, że dla przynajmniej części naszych uczestników to będzie początek dłuższej przygody ze sportem. Ważną częścią każdej imprezy będzie też część patriotyczno-historyczna: Uczestnicy podzieleni na drużyny będą mieli za zadanie ułożyć puzzle na czas. Historyczne układanki będą przedstawiać ważne wydarzenia historyczne, lokalnych bohaterów, lokalne wydarzenia historyczne, sportowców Polaków, czy postaci historyczne będące wzorcami do naśladowania dla dzieci i młodzieży – dodaje Wosik.

Cykl eventów rozpocznie się 17 września w Szczekocinach na Śląsku. Później eventy odbędą się w Skierniewicach (łódzkie), Augustowie (podlaskie), Pucku (pomorskie), Starym Dłutowie (woj. warmińsko-mazurskie), Kamieniu Krajeńskim (kujawsko-pomorskie), Rybnie (mazowieckie), Paleśnicy (małopolskie), Jarosławiu (podkarpackie), Złotowie (wielkopolskie), Połańcu (świętokrzyskie), Głuchołazach (opolskie), Barlinku (zachodniopomorskie) i Łagiewnikach (dolnośląskie). Cykl zwieńczy spotkanie w Lublinie.

W ubiegłym roku gościem jednej z imprez „Dzień Sportu na Orliku” była znakomita polska lekkoatletka Iga Baumgart-Witan, mistrzyni i wicemistrzyni olimpijska w biegach sztafetowych podczas igrzysk olimpijskich w Tokio.

Dzień Sportu na Orliku to fantastyczna impreza, popularyzująca sport wśród nie tylko najmłodszych. Jestem dumna, że mogłam tutaj być, że mogłam być ambasadorką tego projektu i widzieć te wszystkie uśmiechnięte twarze – mówiła Baumgart-Witan.

Organizację „Dnia Sportu na Orliku 2022” dofinansowano ze środków budżetu państwa, których dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Chełmża
5.1°C
wschód słońca: 06:26
zachód słońca: 19:14
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chełmży

kiedy
2023-03-31 17:00
miejsce
Namiot cyrkowy, Chełmża, ul. Polna
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-15 19:00
miejsce
Cuma Klub, Chełmża, Bydgoska 7
wstęp biletowany